ГОЛЕМ СКАНДАЛ во семејството Џогани!

Loading...

Мажот на Силвија Џогани, Бранислав Маринковиќ во јули 2009 година, ги полнел страниците на црната хроника кога со неговиот брат близнак биле уапсени.Зетот на Џоле Џогани и пејачката Слаџа Делибашиќ, Бранислав претходната година се ожени со нивната ќерка Силвија.
Имено, тој бил уапсен поради производство, чување и продавање на дрога. Поради тоа бил осуден на две години затвор.
Тој во јули 2009 е уапсен со неговиот брат близнак и уште двајца. Кај него биле пронајдени четири килограми кокаин и хероин.
 По апсењето одлежал четири месеци а потоа е пуштен да се брани од слобода.

 

„Во шок сум што воопшто ме прашувате за минатото на Бранислав, сум слушнала за тоа, но не сум упатена во деталите. Тоа било пред да почнеме да се забавуваме. Сега водиме нормален семеен живот и тоа е доказ дека тој само погрешил во младоста.-изјавила Силвија за српски Курир.
Нејзината мајка застанала во одбрана на зетот.
„Не знам за деталите, но таа ми кажа дека Бане имал проблематично детство. Не знаев дека е поврзано со дрога. Знаете тогаш имал само 16 години и се тоа било лудост. Што и да било, од моментот кога започна да се забавува со Силвија, тоа станало негово минато. Тој е сега многу добар сопруг. –вели Слаџа.
Џоле воопшто не сакал да разговара за минатото на неговиот зет. Зетот на Џоле Џогани и пејачката Слаџа Делибашиќ, Бранислав претходната година се ожени со нивната ќерка Силвија.
Имено, тој бил уапсен пор

loading...
Loading...