Голем триумф на македонскиот ракомет: Барселона „на колена“ пред Металург!

Металург во фантастична атмосфера во СРЦ „Борис Трајковски“ ја победи Барселона.Металурзите во одличен натпревар ја совладаа Барселона на домашен терен со 31:29 во рамките од последното, десетто коло од групната фаза во Лигата на Шампионите.
На полувремето од натпреварот резултатот гласеше 15:11  во корист на нашиот претставник.

Во таборот на Металург најефикасен беше  Лука Циндриќ  со 7 погодоци, додека пак кај Барселона се истакна Никола Карабатиќ исто со 7 погодоци.
Повеќе на спорт365Металурзите во одличен натпревар ја совладаа Барселона на домашен терен со 31:29 во рамките од последното, десетто коло од групната фаза во Лигата

Пронајдете не на следниве мрежи: