Голманот на Атлетик даде страшен гол, па беше контроверзно поништен

Голманот на Атлетик Билбао постигна одличен погодок.Голманот на Атлетик Билбао, Горка Ираизоз успеа да постигне фантастичен погодок во судиското продолжение на дуелот против Малага, но судијата Матеу Лахоз веднаш го поништи поради наводен офсајд.
Малага успеа да слави на овој натпревар со 1:0, но поништениот погодок покрена многу дискусии за одлуката на судијата.
Повеќе на: SPORT365.mkГолманот на Атлетик Билбао, Горка Ираизоз успеа да постигне фантастичен погодок во судиското продолжение на дуелот против Малага, но судијата

Пронајдете не на следниве мрежи: