Голманот на Црвена Ѕвезда бранеше навивач од полицијата

Голманот на Црвена Ѕвезда го напушти голот и се обиде да му помогне на навивач на белградскиот тим кој беше приведен од страна на полицијата.Навивач на белградскиот тим на мечот со Јавор на гостински терен, каде Ѕвезда загуби со високи 4-2, се симна долу на теренот, и веднаш беше приведен од страна на полицијата.
Но, покрај тој инцидент, се случи уште еден, имено, голманот на Црвена Ѕвезда, Бобан Бајковиќ, се обиде да му помогне на навивачот да биде одвоен од полицијата, но таа сепак реагираше на одлично ниво, па не дозволи никакво вмешување во целата ситуација.
Бајковиќ направи дефинитивно дело што не смее да се случува на фудбалските терени, дело што секако треба да се земе во предвид за тоа каде НЕ им е местото на спортистите, српските медиуми на големо потенцираат дека овој потег на голманот на Ѕвезда дефинитивно се третира како напад на службено лице.
Извор/Фото: telegraf.rsНавивач на белградскиот тим на мечот со Јавор на гостински терен, каде Ѕвезда загуби со високи 4-2, се симна долу на т

Пронајдете не на следниве мрежи: