Голманот на Вардар повикан на допинг контрола откако правеше чуда на голот!

Човекот кој го одбележа мечот е голманот Филип Гачевски.27-годишниот чувар на мрежата  едноставно правеше чуда на голот и ги доведе до лудило скапите ѕвезди на Фенер, па по завршувањето на мечот одговорните лица на УЕФА го повикаа на допинг-контрола, објави спортскиот портал Гол.мк.
Вардарци веднаш по завршувањето на мечот се упатија кон аеродромот во Истанбул од каде со чартер лет ќе „летнат“ за нашиот главен град.
 
27-годишниот чувар на мрежата  едноставно правеше чуда на голот и ги доведе до лудило скапите ѕвезди на Фенер, па по завршувањето на мечот одг

Пронајдете не на следниве мрежи: