Гори и родното место на Циндриќ: Ракометарот пречекан како вистински херој

Откако минатата недела ракометарите на Вардар ја освоија европската титула, тие беа спектаткуларно пречекани во Скопје на аеродромот „Александар Велики“, поминувајќи низ Порта Македонија, завршувајќи на плоштадот Македонија одпоздравени од илјадниците фанови и љубители на ракометот.
 Но освен во Скопје ракометарот на Варадар, Лука Цидриќ имаше и свој пречек во родниот хравтски град Огулин.
Циндриќ пристигна во петокот каде што и се обрати и на публиката велејќи дека срцето му е исполнето со гордост затоа што доаѓа од тој град.
Лука во полуфиналето го постигна победничкиот гол против Барселона, додека Чупиќ победничкиот гол во финалето против ПСЖ.
 

 Но освен во Скопје ракометарот на Варадар, Лука Цидриќ имаше и свој пречек во родниот хравтски град Огулин.
Циндриќ пристигна во петокот ка

Пронајдете не на следниве мрежи: