Гранада очекува победа против Реал Мадрид… со автогол на Роналдо?!

Гранада на домашен терен го пречекува Реал Мадрид во понеделник, па овој тим се присетува на натпреварот од ланската сезона.Минатата година, токму Кристиано Роналдо го реши овој меч, но во полза на Гранада, постигнувајќи автогол.
„Имаме решение, потребно е само Роналдо да постигне автогол“ истакна еден од играчите на Гранада.
Играчот на Гранада секако мисли на автоголот што минатата сезона го постигна Роналдо токму на дуелот со овој тим, а тој беше одлучен за тоа кој ќе го добие мечот, погледнете и самите во видео прилогот.
Минатата година, токму Кристиано Роналдо го реши овој меч, но во полза на Гранада, постигнувајќи автогол.

Пронајдете не на следниве мрежи: