Грците незадоволни од публиката и судиите

Македонските јуниори им одржаа ракометна лекција на врсниците од Грција во мечот што вчера се одржа во СРЦ “Кале“Нашите репрезентативци вчера победија со 8 гола разлика и конечниот резултат беше 30:22
Грците својот неуспех не го прифатија спортски, па поради тоа за убедливиот пораз како причини за неуспехот ги посочија непријателската атмосфера на трибините и лошите одлуки на босанските судии, кои наводно и дозволија груба игра на нашата репрезентација.
Можеме само да претпоставиме како ќе беше ако турнирот се играше во Грција.Нашите репрезентативци вчера победија со 8 гола разлика и конечниот резултат беше 30:22
Грците својот неуспех не го прифатија спортски, па

Пронајдете не на следниве мрежи: