Грозоморно убиство – Ја убил девојката па ја запалил во станот

Loading...

Како што пренесуваат балакнските медиуми, грозоморно убиство се случило во Нови Сад, Србија. Српската полиција потврди дека 24 годишната Марија Цимбал била убиена а потоа запалена во истиот стан. „Резултатите од обдукцијата покажуваат дека девојката, чије тело било целосно покриено со изгореници, починала од насилна смрт“ – пренесува блиц, додавајќи дека полицијата се уште трага за убиецот. Полицијата до сега сметаше дека девојката умрела откако заспала со запалена цигара.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Како што пренесуваат балакнските медиуми, грозоморно убиство се случило во Нови Сад, Србија. Српската полиција потврди

loading...