Груевски изврши обиколка на теренот во Стајковци и Сингелиќ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски доцна синоќа изврши обиколка на теренот во Стајковци и Сингелиќ, каде лично се запозна со ситуацијата и согледа како напредува расчистување и санирањето на штетите од катастрофалните поплави кои минатиот викенд го зафатија скопскиот регион.Се прават напори, не се губи време и се работи и во вечерните часови со цел санирање на големите штети по природната катастрофа со која се соочија жителите на поплавените места.
Покрај Груевски, вечерва на терен во поплавените подрачја беа и скопскиот градоначалник Коце Трајановски, вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров, како и  вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски.Се прават напори, не се губи време и се работи и во вечерните часови со цел санирање на големите штети по природната катастрофа со која се соочија

Пронајдете не на следниве мрежи: