Гужвата го излудува Овенот, Девицата доцнењето а Рибите сарказмот…

Loading...

Што ги нервира хороскопските знаци?На Овенот фитиљот му е краток, но брзо се смирува
Припадниците на овој знак лесно се нервираат поради ситници, па редовно ги губат нервите во сообраќајниот метеж или пак кога чекаат ред. Тогаш стануваат неугодни. Освен тоа, ги нервираат луѓе кои за своите постапки имаат лоши оправдувања.  Нервози се и доколку се предолго во затворен простор.
Бикот не се нервира лесно, а го фрустрира недостатокот од секс
Брзање, лошиот вкус на другите, непознавање на друштвените правила и безобразно однесување ги вади Биковите од кожа. Ако се долго без секс, стануваат фрустрирани. Финансиската несигурност ги тера да се истураат на другите.
Близнаците тешко поднесуваат ограничувања
Ги нервира однесувањето на другите луѓе. Особено, ги нервираат  арогантни луѓе и  песимисти со ограничени ставови и без смисла за хумор. Исто така, тешко ги поднесуваат ситуациите во кои мора да молчат или кога некој постојано ги прекинува, како и кога треба да се прилагодуваат кон другите.
Повеќе на TZM.MKНа Овенот фитиљот му е краток, но брзо се смирува
Припадниците н

loading...
Loading...