Гвардиола не го интересирале титулите…

Тренерот на бундеслигашот Баерн Минхен, Пеп Гвардиола, изјави дека повеќе го интересира напредокот на играчите отколку освојувањето на трофеи.„Освојувањето на трофеите е преубаво чувство, но не се сведува на крајот се на тоа…“ изјави Гвардиола.
Гвардиола со екипата на Барселона освои 14 трофеи, и така стана еден од најуспешните тренери на каталонскиот клуб.
„Она што ми е важно е секако развојот на играчите. Ме прави среќен кога ќе ми кажат дека сум заслужен за нивниот развој“ вели Гвардиола.„Освојувањето на трофеите е преубаво чувство, но не се сведува на крајот се на тоа…“ изјави Гвардиола.

Пронајдете не на следниве мрежи: