Хамилтон ќе стартува прв за големата награда на Британија

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон се избори за пол-позиција за утрешната трка за големата награда за Британија.
На денешните квалификации Хамилтон го освои првото место и ќе стартува прв пред своите навивачи.
Како втор пилот заврши Нико Розберг, а веднаш зад нив се најде возачот на Ред Бул, Себастијан Фетел, по него неговиот клубски колега, Марк Вебер.Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон се избори за пол-позиција за утрешната трка за големата награда за Британија.

Пронајдете не на следниве мрежи: