„HandballPlanet“: Трансферот на Кире Лазаров на четвртото место во ТОП 25 трансфери

Ракометниот портал „Handball Planet“ го стави трансферот на Кире Лазаров во екипата на Барселона во ТОП 25 трансфери.Овој медиум постојано прави список на најважните и најатрактивни ракометни трансфери, па така македонската спортска јавност може со задоволство да го проследни последното освежување кај овој медиум.
Интересно, трансферот на Кире Лазаров од Атлетико Мадрид во Барселона се најде на четвртата позиција во ТОП 25 трансфери, а пред нашиот интернационалец се најдоа Никола Карабатиќ (Барселона), Игор Вори (ПСЖ) и Даниел Нарцис (ПСЖ).
Вреди да се напомене дека Македонскиот ракомет може да се гордее со фактот што овој медиум ги вметна трансферите на Дибиров и Душебаев во Вардар и Атман во Металург во ТОП 25 трансфери.  
Извор: derbi.mk
Фото: mundodeportivo.comОвој медиум постојано прави список на најважните и најатрактивни ракометни трансфери, па така македонската спортска ја

Пронајдете не на следниве мрежи: