ХАОС: „Комити“ се пресметувале со полицијата?!

Екипа.мк пренесува дека во Градскиот парк во Скопје дошло до судир меѓу навивачката група на Вардар, популарните „Комити“ со полицијата.
Порталот пренесува дека „Комити“ имале жестока пресметка со полицијата во Градскиот парк, мал дел од навивачите влегле на стадионот и потоа започнало со скандирања против управата на македонскиот фудбалски шампион.
Според информациите на „Екипа“, „Стара Гарда Комити“ го повлекле транспарентот на Јужната трибина.
Се претпоставува дека навивачите на Вардар ги нападнале навивачите на Стеауа и ги искршиле стаклата на автобусите со кои пристигнале романските навивачи.
Извор/Фото: ekipa.mkЕкипа.мк пренесува дека во Градскиот парк во Скопје дошло до судир меѓу навивачката група на Вардар, популарните &bdqu

Пронајдете не на следниве мрежи: