Хаос во Центар: Со нож му се заканувале на малолетник за да им го даде мобилниот

Петнаесет годишно дете било мета на разбојници вчера вечерта околу 22:50 часот на булеварот „Кочо Рацин“ во близина на О.У. „Димитар Миладинов“ кога  три непознати лица му одзеле мобилен телефон.-Сторителите се доближие до него, го фатиле за рака и го турнале и  со закана со нож му го одзеле мобилниот телефон, информираат од полицијата.
СВР Скопје превзема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.-Сторителите се доближие до него, го фатиле за рака и го турнале и  со закана со нож му го одзеле мобилниот телефон, информираат од полицијата

Пронајдете не на следниве мрежи: