Хокеарите на Металург го освоија првото место на „Skopje Ice Festival 2014“

Хокеарскиот клуб Металург го освои првото место на турнирот „Skopje Ice Festival 2014“ кој викендов се одржа на лизгалиштето во склоп на Спортскиот центар „Борис Трајковски“.Металург во финалето беше подобар од српскиот тим Спартак Суботица со 5:4, а во полуфиналната пресметка одиграна во саботата го прегази грчкиот Ираклис со 16:1.
Во пресметката за третото место бугарскиот тим Ред Стар беше подобар од Ираклис со убедливи 11:0.
Фото: ЕкипаМеталург во финалето беше подобар од српскиот тим Спартак Суботица со 5:4, а во полуфиналната пресметка одиграна во саботата го прегази грчкиот Ира

Пронајдете не на следниве мрежи: