Хорор во Зворник: Пукал во таткото извикувајќи „Алах Акбар“

Полицијата во Зворник го уапси Н.Х. од Тузла кој рано утрината физички ја нападна својата мајка, а потоа од огнено оружје го ранил таткото во градите, соопшти денес Центарот за јавна безбедност од Бијељина.Од Центарот наведуваат дека во 04:35 часот изутрина примиле пријава дека во семејната куќа во Зворник се слушале врисоци и галама.
На местото на настанот веднаш дошла полицијата, која утврдила дека Н.Х. физички ја нападнал својата мајка, а потоа со огнено оружје го ранил таткото во пределот на градите, извикувајќи „Алах Акбар“.
Напаѓачот е уапсен додека повредените се хоспитализирани. Истрагата се уште е во тек.Од Центарот наведуваат дека во 04:35 часот изутрина примиле пријава дека во семејната куќа во Зворник се слушале врисоци и галама.
На место

Пронајдете не на следниве мрежи: