Хорор: Ученик до смрт избоде професорка пред другите ученици

 
Безмилосниот 15-годишник грозоморното убиство го извршил пред очите на останатите ученици. Мотивот се уште непознат.
  
Во едно католичко училиште во Лидз, Англија, 61-годишната професорка по шпански јазик, Ен Мегјур, била нападната од страна на 15-годишен ученик кој неколкупати ја прободел со нож.
Таа итно биле пренесена во болницата во Лидз, кад им подлегнала на повредите. Полицијата веднаш го уапси момчето.

 
Британија е во шок по овој настан. Иако се ретки ваквите случаи, просветниот синдикат предупредува дека истите стануваат се повообичаена појава. Сите се сеќаваат на настанот во 1995 кога еден професор во Лондон беше усмртен со нож откако се обидел да му помогне на едно момче нападнато од банда.

Во Британија само во последниве три години биле регистрирани околу 40 случаи каде децата биле бркани од училиштата поради физички напади врз вработените.
  
Во едно католичко училиште во Лидз, Англија, 61-годишната професорка по шпански јазик, Ен Мегјур, била нападната од

Пронајдете не на следниве мрежи: