Хороскоп: Дознајте што го возбудува

Loading...

Испробаните афродизијаци ќе добијат сосема друга димензија ако ги одберете согласно хороскопскиот знак на вашиот партнер. Дознајте што го возбудува…
ОвенСпонтани, заводливи, наклонети кон игра, Овните се вбројуваат помеѓу најстравствените хороскопски знаци. Тие уживаат во визуелното доживување, па многу е важно како изгледате и каде се состанувате со него. Црвената боја го возбудува, како и јаките мириси и киселите вкусови, така да ѓумбирот е идеален стимуланс.
БикЕден типичен Бик обожава ароматични и сензуални парфеми, ориентална музика, како и удобноста на свилената постелнина. Според ѕвездите, за него најсилен стимуланс е течното злато, односно медот.
БлизнациКаде полна со миризлива вода, свеќи и лежерна музика ќе го приземји Близнакот и ќе направи да остане многу подолго во вашата прегратка. Етеричните масла се вистинска релаксација за нив, како и масажа – тело со тело. Близнакот обожава ароматични мириси и вкусови, а најмногу реагира на цимет и мускатно оревче…
Повеќе на следниот ЛИНКИспробаните афродизијаци ќе добијат сосема друга димензија ако ги одберете согласно хороскопскиот знак на вашиот партн

loading...
Loading...