Хороскопските знаци после секс – Еве како се однесува секој од нив!

Loading...

Тие неколку минути после сексот се сметаат за доста ранливи кај луѓето.
А кај некои од од партнерите се доста важни и за нивниот решавачки однос. Сите хороскопски знаци се однесуваат различно… Ви го претставуваме типичното однесување кај секој од нив…Овен
После секс , Овните почнуваат да си ги вршат задачите. Не дека не придава значење на она што се случило меѓу вас. Но тие се толку многу зафатени! А тоа пусто време сепак не стигнува за да се завршат обврските…
Бик
Бикот ќе полежи минута – две со блажена насмевка , ќе отиде до кујната , ќе ви донесе нешто за јадење  и учтиво ќе ве замоли  да повторите повторно сè што правевте во кревет.
Близнаци
Ќе ти раскаже виц, тогаш ќе поразговара за светската криза , ќе испуши една цигара пак ќе ти раскаже виц, после тоа некоја забавна приказна , заедно со неа уште 2-3 , ќе се врати на глобалните проблеми … Сакаш филм да гледаме ?
РакРакот ќе молчи и ќе чека вие да кажете нешто убаво , романтично. Ако не го направите со денови ќе гледате необјаснета тага и разочарување во неговите очи .

Лав
Лавот се однесува како ништо да не се случило. Продолжува со разговорот на  која дискутирате претходно и во еден момент се чудите дали навистина имавте секс или преживеаавте  една од најстрасните фантазии?
Девица
Да не се чувствувате непријатно ако Девицата ви се заблагодари после чинот . Или пак ви даде бакнежкако знак за благодарност . Сепак не само што и помогнавте да биде задоволена , туку и да  ужива во благотворното влијание на сексот – ослободува од стрес , тонизира , прочистува …
Вага
По кратка пауза ќе ве праша ” Ме сакаш ? ” Или ќе ви каже дека ве сака со идејата да одвратите со истото .По оваа кратка пауза , на Вагата ќе и поминат илјади мисли низ главата . Добро ли беше, што ќе се случи сега, да го прашам ли, не подобро не…
Шкорпија
Не можеме да ви кажеме што точно ќе направи. Но ќе ви кажеме како ќе ве натера да се чувствувате . Исполнети , збунети и со нејасно чувство дека престои нешто фатално …

Стрелец
Што ќе направи Стрелецот после секс е речиси невозможно да се предвиди. Може да ви зготви ориз , да ви предложи да формира политичка партија, да ве покани на екскурзија или да ви навести дека следниот пат сака тројка .
Јарец
Тој не испушта звук , не прави ништо , лежи со безгрижна физиономија . Астрологијата нема објаснување за тоа . Но речиси секој Јарец после секс изгледа како гладувал со денови , а сега конечно е сит.
Водолија
После секс ? А воопшто на сексот му дојде ли крајот?
Риби
Срамежливо и постепено ќе се приближи кон вас , ќе ви гледа со длабок и нежен поглед и тивко ќе праша: ” А , бакнежот ? “Овен
После секс , Овните почнуваат да си ги вршат задачите. Не дека не придава значење на она што се случило меѓу вас. Но тие се толку мног

loading...
Loading...