Хоспитализиран е фудбалерот Емануел Адебајор

Емануел Адебајор е хоспитализиран бидејќи боледувал од маларија, објави англискиот клуб на својот веб сајт.Адебајор во саботата веднаш бил префрлен во една од лондонските болници, каде е констатирано маларија во раната фаза.
По третманот изминатите два дена Адебајор добро реагираше на досегашниот тек од лекувањето, па доцна синоќа е пуштен на домашно лекување.
Сепак, Адебајор ќе мора да мирува најмалку недела дена.
Тој ќе ги пропушти подготовките на Тотенхем кој во моментов се подготвува на турнеа во Северна Америка.Адебајор во саботата веднаш бил префрлен во една од лондонските болници, каде е констатирано маларија во раната фаза.
По третманот изминати

Пронајдете не на следниве мрежи: