Храна која помага да се изборите со депресијата

Во последните неколку години бројот на луѓе кои патат од депресија е се поголем и поголем.Многу од нив, со цел да се изборат против депресијата, земаат апчиња. Но, постои и природен и полесен начин за да се изборите против депресијата, а тоа е исхраната.
Се препорачува да консумирате:
Авокадо – го олеснува стресот
Црно чоколадо, предизвикува смиреност
Спанаќ, ја поттикнува продуктивноста и ефективноста
Аспарагус, поттикнува произведување на „среќни“ хормони
Банани, предизвикуваат релаксираност и ја побиваат анксиозноста
Боровинки, го чистат телото од антиоксидансите и го зголемуваат нивото на сератонин
Зелен чај, го активира мозокот создавајќи позитивно расположениеМногу од нив, со цел да се изборат против депресијата, земаат апчиња. Но, постои и природен и полесен начин за да се изборите против депресијата, а

Пронајдете не на следниве мрежи: