Хулк го засилува Тотенхем?

Тотенхем би можел да дојде до одлично засилување, се шпекулира дека премиерлигашот од Лондон би можел да испрати понуда до Зенит за ангажман на бразилецот Хулк.Англиските медиуми пренесуваат дека премиерлигашот Тотенхем би можел да се засили со бразилецот од редовите на руски Зенит, Хулк.
Челзи го ангажираше Вилијан, па така Тотенхем остана со празни раце од тој наводен трансфер, кој им беше огромна цел во трансфер периодот.
Се претпоставува дека сега тимот од Лондон ќе тргне во обид да се засили со Хулк.
Тотенхем би можел да издвои солидни 30 милиони фунти за ангажман на Хулк, сума која се чини ќе наиде на одобрение кај челниците на Зенит.
Интересно, повторно Челзи се врти околу играч за кого е заинтересиран тимот на Тотенхем, токму Мурињо е заинтересиран исто да го доведе во своите редови бразилецот Хулк, па и ова ќе биде интересна борба за потписи.Англиските медиуми пренесуваат дека премиерлигашот Тотенхем би можел да се засили со бразилецот од редовите на руски З

Пронајдете не на следниве мрежи: