И на 79 години изгледа најмалку двојно помладо…

Црвениот килим на синоќешното доделување на “Emi” наградите во Лос Анџелес, беше одличен повод и за актерката Џејн Фонда да заблеска. Но во буквална смисла на зборот…Можеби модните критичари и познавачи би упатиле замерки во врска со изборот на боите или фризурата со шишки којашто веројатно им прилега на помладите дами, но некогашната фитнес кралица без сомнение и ден денес е вистинска кралица на одличниот стил.

Нејзината линија е буквално совршена, настапот пак горд и смел, и оригинален и женствен, и никако вулгарен, па Џејн остава впечаток на навистина двојно помлада жена.

Иако веќе има 79 години…
Па, дали сте импресионирани? Ние апсолутно да… Секоја чест за оваа жена!
 
 Можеби модните критичари и познавачи би упатиле замерки во врска со изборот на боите или фризурата со шишки којашто веројатно им прилега на п

Пронајдете не на следниве мрежи: