И Вардар во осумте најдобри!

Вардар го совлада Хамбург!Вардар успеа да извојува победа над Хамбург.
Вардар имаше навистина тежок натпревар но сепак на крај се заврши одлично.
Со тоа Вардар обезбеди пласман меѓу осумте најдобри екипи на стариот континент заедно со Металург.
Имено, ова е еден од најголемите успеси во македонскиот ракомет. Две екипи во осумтте најдоби во Европа!
Голема поддрашка за Вардар и Металург.Вардар успеа да извојува победа над Хамбург.
Вардар имаше навистина тежок натпревар но сепак на крај се заврши одлично.
Со тоа Вард

Пронајдете не на следниве мрежи: