Ибра „СКРОМНО“: Само Али е поголем од мене!

Шведскиот интернационалец од редовите на Париз Сент Жермен, Златан Ибрахимовиќ, со нов „бисер“ за јавноста, влеи дека единствено Мохамед Али е поголем спортист од него.
„Најдобар сум и најголем, односно, поголем од мене е само Мохамед Али“ изјави швеѓанецот во интервјуто за германски „Билд“.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Шведскиот интернационалец од редовите на Париз Сент Жермен, Златан Ибрахимовиќ, со нов „бисер“ за јавноста

Пронајдете не на следниве мрежи: