ИБРАХИМОВИЌ ПРЕДВИДУВА: Бразил во финалето ќе игра против…

Шведскиот напаѓач смета дека Бразил ќе го освои Светскиот куп, а се надева дека во финалето ќе игра против Италија.Златан Ибрахимовиќ привлекува големо внимание од моментот кога стапна на тлото на Бразил. Иако не е учесник, тоа не им пречи на медиумите и на навивачите да бараат негово мислење во врска со настаните поврзани со Мундијалот.
Неговиот став е јасен: Бразил ќе ја освои „Божицата“, а за неа ќе се бори против Аѕурите.
Слушнете го неговото мислење:
Златан Ибрахимовиќ привлекува големо внимание од моментот кога стапна на тлото на Бразил. Иако не е учесник, тоа не им пречи на медиумите и на нави

Пронајдете не на следниве мрежи: