Икер до своите соиграчи: Повторете ја оваа игра во Манчестер!

Капитенот на Реал Мадрид отуствува од терените поради повреда, но по синоќешниот натпревар, популарното „Ел Класико“ ги повика своите клубски колеги да одличната партија од „Ноу Камп“ да ја повторат на „Олд Трафорд“, на реванш дуелот од 1/8 од Лигата на Шампионите, Реал на домашен терен одигра нерешено, со резултат 1-1.
„Мораме оваа партија да ја повториме во Манчестер. Во иста ситуација сме како и пред гостувањето кај Барселона бидејќи на „Бернабе“ беше 1-1 па на нас останува да постигнеме погодок и да се обидеме да ја сочуваме мрежата. Манчестер Јунајтед е квалитетен тим кој ќе знае како да не дочека но на нас останува да ја повториме играта како против Барселона“ изјави по натпреварот со Барселона, Икер Касиљас.
Касиљас ќе отсуствува од терените уште еден месец поради повреда.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Капитенот на Реал Мадрид отуствува од терените поради повреда, но по синоќешниот натпревар, популарното „Ел Клас

Пронајдете не на следниве мрежи: