Има спас за стриите по природен пат

Loading...

Секој кој за кратко време ќе изгуби голем број килограми, веројатно се соочил со стрии, оштетувања на сврзното ткиво како последица од големо растегнување на кожата.Можеби некои ќе ви кажат дека нема спас за стриите, но сепак постои природен пат до нивно елиминирање и избледување засекогаш. 
Дали ќе имаме стрии секогаш зависи од гените, од тоа колку кожата е растеглива, како и од количината колаген и витамин Е во телото.
Доколку сакате да се изборите со стриите треба да се внесуваат доста прехрамбени продукти богати со витамини К,Е и Ц и истовремено зафаените места да се третираат со домашно подготвени препарати.
Постојат голем број прироодни продукти кои помагаат во избледување и исчезнување на стриите. Меѓу нив е камилицата која е природен лек против стриите. 
За почеток измешајте камилица и масло од јојоба, со таа мешавина секојдневно масирајте ги стриите.
Исто така, измиксирајте авокадо и помешајте го со маслиново масло и лимон, со оваа мешавина секојдневно негувајте ја кожата.
Резултати покажува и смесата од маслиново масло, бадемов и шеа путер.Сите состојки измиксирајте ги и секојдневно негувајте ја кожата со што стриите ќе почнат да исчезнуваат.Можеби некои ќе ви кажат дека нема спас за стриите, но сепак постои природен пат до нивно елиминирање и избледување засекогаш. 
Дали ќ

loading...
Loading...