Интер и Галатасарај се договорија за Снајдер

Клубовите се договорија, но и натаму нема одговор од страна на Холанѓанецот.
Интер и Галатасарај постигнаа договор, Италијаните се задоволни, со обештетувањето прифатија преселба на Снајдер во Турција, Интер со самото тоа би можел да заштеди солидни 6 милиони годишно од неговиот договор.
Сепак, сеуште не е готово бидејќи играчот се предомислува, чекајќи понуди од Англија.
Исто така, „Газета Дело Спорт“ пренесува дека тоа што му нудат Турците не е тоа што се очекуваше и што се пишуваше во минатите неколку денови, основниот договор да е околу 4 милиони евра, а остатокот да е поврзан со натпреварите, асистенциите, головите, односно да зависи од учинокот.
 
Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Клубовите се договорија, но и натаму нема одговор од страна на Холанѓанецот.
Инте

Пронајдете не на следниве мрежи: