Интер заинтересиран за Квајарела

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведат Фабио Квајарела.
Фабио Квајарела не успеа да се наметне во стартната постава на Јувентус, со тоа се кренаа шпекулациите околу наводното негово заминување од тимот на Јувентус.
Сепак, сево ова ќе мора да почека барем до лето, кога, како што пренесуваат италијанските медиуми, Интер ќе се обиде да го доведе искусниот фудбалер во своите редови.
Имено, Интер е подготвен да одвои 7 милиони евра за ангажман на Квајарела.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведат Фабио Квајарела.

Пронајдете не на следниве мрежи: