Инзаги на чекор до клупата на Милан

Филипо Инзаги ќе стане нов тренер на младинскиот тим на Милан.
Поранешниот напаѓач на екипата на Милан се пензираше минатото лето, и веднаш започна со работа во младинските погони на овој тим.
Во овој момент е тренер на екипата на Милан за играчи до 16 годишна возраст.
Во Милан очигледно се задоволни од неговата работа, па тој најверојатно со почетокот на новата сезона ќе биде промовиран и во тренер на младинскиот тим на Милан.
Се претпоставува дека таа позиција е чекор-напред за конкуренција за прв тренер на Милан, позиција за како што пренесуваат италијанските медиуми е подготвена токму за Инзаги.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Филипо Инзаги ќе стане нов тренер на младинскиот тим на Милан.
Поранешниот напаѓа

Пронајдете не на следниве мрежи: