Исчезна 17- годишна скопјанка!

Веќе три дена нема траг од седумнаесетгодишна драчевчанка. Нејзиното исчезнување вчера во полициската станица во Драчево го пријавил нејзиниот татко С.М. (40) од СкопјеТој пријавил дека во петокот навечер, на 24 март, од 20.00 часот од нивниот дом во непознат правец се оддалечила неговата седумнеаесетгодишна ќерка.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.Тој пријавил дека во петокот навечер, на 24 март, од 20.00 часот од нивниот дом во непознат правец се оддалечила неговата седумнеаесетгодишна ќерка

Пронајдете не на следниве мрежи: