Исла би можел да го засили Интер

Интер би можел да се засили со Исла, пренесуваат италијанските медиуми.Маурисио Исла има нерешен статус во тимот на Јувентус, па според шпекулациите на одредени италијански медиуми, се вели дека играчот во скоро време би можел да го засили тимот на Интер, а сето тоа ќе се разреши до следната недела.
„Ситуацијата околу Исла стои во место, ќе се состанеме со челниците на Јувентус да видам што се променило во меѓувреме“ вели Вагеги, агентот на Исла.
Според Вагеги, се е можно, преодниот рок сеуште не е завршен, а тој потенцира дека сепак ќе мора да разговара со челниците на Јувентус.Маурисио Исла има нерешен статус во тимот на Јувентус, па според шпекулациите на одредени италијански медиуми, се вели

Пронајдете не на следниве мрежи: