Исламистите му се закануваат на принцот Џорџ

Исламистите наводно им упатиле заканувачка порака на кралското семејство во која се вели дека ниту еден член од нивната фамилија нема да биде безбеден. Британските медиуми јавуваат дека британските тајни служби добиле информации дека Исламската држава подготвува напад на четири годишниот принц Џорџ.Синот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, пред неколку месеци започна да оди во училиште и постојат сомнежи дека нападот би се случил токму таму.
Поради овие закани, училиштето е под засилено обезбедување, бидејќи и родителите на останатите деца се загрижени.
“Star on Sunday” пишува дека во пораката која била упатена за кралското семејство, имало и фотографија од принцот Џорџ како излегува од училиштето. На фотографијата напишани биле и стихови од песна на арапски.Синот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, пред неколку месеци започна да оди во училиште и постојат сомнежи дека нападот би се случил токму таму.

Пронајдете не на следниве мрежи: