ИЗГЛЕДАЛО КАКО ЗЕМЈОТЕРС: Борбен авион паднал на куќа и експлодирал!

Американскиот борбен авион паднал на стамбено подрачје и уништил две куќи на југот на Калифорнија но за среќа нема повредени соопштуваат властите.Авионот Harrier AV-8B се срушил и експлодирал а пилотот претходно безбедно катапултирал.
Пилотот покасно бил пренесен во болницата на преглед а потоа бил пуштен.
Леталото паднало на куќата во последните часови по локалното време во местото Империјал, недалеку од границата на Мексико, околу 145 километри источно од Сан Диего пренесува AP.
Луѓето кои живеат во тоа подрачје кажуваат дека детонацијата личела на земјотрес и дека виделе како пилотот се спушта со падобранот околу 200 метри од местото на паѓањето на авионот.
Погледнете го видеото…

 
Авионот Harrier AV-8B се срушил и експлодирал а пилотот претходно безбедно катапултирал.
Пилотот покасно бил пренесен во болницата на прегл

Пронајдете не на следниве мрежи: