Изјава на Клаус Елвардт: Не чека вистински пекол за претстојниот меч во салата „Борис Трајковски“

РК Металург утре ќе одигра уште еден историски натпревар во ЕХФ ВЕЛУКС Лигата на шампионите против екипата на Кил. По тој повод се огласи и извршниот директор на екипата на Кил, Клаус Елвардт.Извршниот директор на екипата на Кил, Клаус Елвардт, вели: „Секако дека сме разочарани по поразот во Манхајм, но јас се надевам дека мојот тим ќе ја подобри својата игра во Скопје, каде не чека силниот Металург и вистинскиот пекол во салата која е продадена за рекордно време. Сепак, нашата цел не се менува – ние сакаме да бидеме во Келн, а патот до таму води преку Скопје“.
РК МеталургИзвршниот директор на екипата на Кил, Клаус Елвардт, вели: „Секако дека сме разочарани по поразот во Манхајм, но јас се надевам дека мо

Пронајдете не на следниве мрежи: