„Излечив проширени вени со рецепт од мојата баба“ – Резултатите се видливи веднаш!

Loading...

Најголем фактор на ризик за развој на проширени вени нормално е генетиката, што значи дека ќе морате да ги имате ако и вашата мајка ги има. Проширените вени најчесто се јавуваат во доцните 20-ти, а состојбата се влошува ако не се третираат правилно и на време. Жените се склони кон прошерени вени.
 Рецепт:
Состојки:
½ шолја Алое вера пулпи
Оцет
½ шолја моркови
Инструкции:
Морковите ставете ги во блендер. Додадете Алое вера. Потоа додадете јаболков оцет по потреба, за да добиете кремаста смеса.
Чувајте во мал сад кој ќе биде едноставен за користење.
Користење: Ставајте по малку од смесата на погодената област.Рецепт:
Состојки:
½ шолја Алое вера пулпи
Оцет
½ шолја моркови

loading...