ИЗЛЕТАЛ И ПАДНАЛ ОД НАДВОЗНИК: Страшна сообраќајка кај Автокоманда

Loading...

Едно лице е тешко повредено во стравичната несреќа која утрово се случи во Автокоманда, откако автомобил се преврте на кров кај училиштето АСУЦ.Во Ургентниот центар итно бил пренесен возачот на автомобилот „Пежо 206“, кој во автомобилот бил сам, пренесуваат медиумите. Не е познато дали има други повредени лица.
Возачот од засега неутврдени причини ја пробил заштитната ограда на надвозникот, излетал на булеварот и се превртел на кров на булеварот под надвозникот.
Повеќе детали се најавени во текот на денот.
Фото: Facebook / Ѕид на сообраќајниот срамВо Ургентниот центар итно бил пренесен возачот на автомобилот „Пежо 206“, кој во автомобилот бил сам, пренесуваат медиумите. Не е позна

loading...