ИЗНЕРВИРАНИОТ МАРАДОНА МУ УДРИ ШЛАКАНИЦА НА НОВИНАР: „Без намигнување на мојата девојка“

Диего Армандо Марадона (53), често успева да дојде во центарот на вниманието поради некој негов потег со кој успева да ја разбесни јавноста во земјата, но и во светот. Така се случи и овојпат.Имено, легендарниот аргентински фудбалер и тренер му удрил шлаканица на новинарот кој и намигнал на неговата девојка, пишува metro.co.uk.
Марадона бил во возилото заедно со својот син и девојката Вероника Оједа, кога го сопреле новинарите.

За време на давњето на изјава, еден од нив наводно и намигнал на неговата двеојка, што го изнервирало Марадона кој излегол од автомобилот и му се приближил на новинарот.
По краткиот разговор, Марадона му удрил шлаканица.
Погледнете го видеото:
Имено, легендарниот аргентински фудбалер и тренер му удрил шлаканица на новинарот кој и намигнал на неговата девојка, пишува metro.co.uk.
М

Пронајдете не на следниве мрежи: