Извини, грешка: Милан не го пријави Нианг за ЛШ по грешка…

Италијанскиот калчолигаш Милан направи кардинална грешка подготвувајќи го списокот на играчи за Лигата на Шампионите.Имено, Милан, по грешка, од основната А листа, која е веќе испратена до УЕФА, го изоставиле францускиот интернационалец Мбае Нианг, кој со оглед на тоа што ги нема неопходните две години престој на „Сан Сиро“, не може да биде дополнително сместен на Б списокот.
Оваа кардинална грешка на екипата на Милан наиде на огромен потсмев на социјалните мрежи кај големите љубители на фудбалот.
Извор: kurir.mkИмено, Милан, по грешка, од основната А листа, која е веќе испратена до УЕФА, го изоставиле францускиот интернационале

Пронајдете не на следниве мрежи: