Извлечени се групите во ЛШ

Денеска во Монако се одржа ждрепката за групната фаза во Лигата на Шампионите. Првите натпревари се играат на 16 и 17 септември, а последното коло по групната фаза е закажано за 9 и 10 октомври.

Пласман во нокаут- фазата ќе обезбедат двете првопласирани екипи. Финалето е закажано за 6-ти јуни на Олимпискиот стадион во Берлин. Првите натпревари се играат на 16 и 17 септември, а последното коло по групната фаза е закажано за 9 и 10 октомври.

Пронајдете не на следниве мрежи: