Ја избодел со нож бидејќи ја советувала девојка му да го остави

Пророчицата Загорка Јовановиќ (68), која на интернет ги рекламира своите моќи под псевдонимот Есмералда аус Билк, се бори за живот на интензивна нега во болница откако била нападната со нож од страна на клиентот Метин Колкиниц кој бил незадоволен од нејзините совети.Метин (43) ја чекал Загорка пред нејзиниот стан во Дизелдорф, Германија, затоа што таа ја посоветувала неговата девојка да го остави.
Девојката претходно била во врска со друг маж, кој всушност побарал помош од Загорка да ги смири нив двајцата. Загорка исконтактирала со девојката, и и препорачала дека ако сака да е среќна треба да му се врати на поранешното момче.
Метин побеснел кога дознал дека девојката го напушта поради советите на пророчицата, па отишол до нејзиниот дом, каде ја пресретнал, ја нападнал со нож и потоа побегнал од местото на настанот.
За среќа, сопругот на Загорка ги слушнал нејзините вресоци и веднаш притрчал на помош. Повикал полиција и брза помош и ја однеле Загорка во болница. За Метин пак, се претпоставувал дека избегал во родната Турција.
Загорка е многу популарна со своите пророштва на интернет, за кои зема стотици евра.Метин (43) ја чекал Загорка пред нејзиниот стан во Дизелдорф, Германија, затоа што таа ја посоветувала неговата девојка да го остав

Пронајдете не на следниве мрежи: