ЈA ПОРАЗИЈА КОНКУРЕНЦИЈАТА: Тие двајца се најсексапилни личности во Србија

Loading...

Русокосата ѕвезда убедливо ја порази конкуренцијата помеѓу дамите, а истата ситуација се случи и кога политичарот е во прашање.Порталот „Супер жена“ , кој функционира во склоп со сајтот Б92, пред неколку дена организирше голем избор на најсексапилни личности во машка и женска категорија во Србија и пристигнала повеќе од 30.000 гласови.

Кога женската категорија е во прашање титулата за најсексапилна Србинка ја понесе поп ѕвездата Јелена Карлеуша, која освои дури 22 отсто од гласовите додека на второ место се најде спортистката Ивана Шпановиќ со дури 7 отсто гласови помалку, а на трето место се најде Софија Рајовиќ со 7 отсто од гласовите.

Во машка категорија победата ја однесе политичарот Чеда Јовановиќ кој освои 27 отсто од гласовите, а на трета позиција се најде манекенот Влада Вуксановиќ со 10 отсто од гласовите.
Порталот „Супер жена“ , кој функционира во склоп со сајтот Б92, пред неколку дена организирше голем избор на најсексапилни личности во

loading...
Loading...