Јаневски: Бејл е одличен играч, но тој не е клучот на Велс

Селекторот на Македонската фудбалска репрезентација, во пресрет на утрешниот натпревар со селекцијата на Велс, на денешната прес-конференција изјави дека селекцијата на Велс поседува квалитет и без Герет Бејл, така да мораме да бидеме претпазливи во секој сегмент од играта.„Бејл е одличен играч, но тој не е клучот на Велс. Репрезентацијата поседува квалитет и без него, мораме да бидеме претпазливи во текот на целите 90 минути. Некои велат дека ќе игра, некои велат дека нема да игра, но тоа нас не не засега, ако не игра Бејл, ќе игра друг, Велс има одлични поединци кои знаат да ја направат разликата“ беше дел од изјавата на Чедомир Јаневски на денешната прес-конференција.
Натпреварот со Велс во рамките од квалификацискиот циклус го играме утре со почеток од 19 часот на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје.„Бејл е одличен играч, но тој не е клучот на Велс. Репрезентацијата поседува квалитет и без него, мораме да биде

Пронајдете не на следниве мрежи: