Јаневски: Во средниот ред одигравме лошо во првото полувреме, затоа беа промените

Македонската фудбалска репрезентација загуби на домашен терен од селекцијата на Шкотска со 1-2, со тоа ги намали шансите дека ќе се избориме за третото место во групата.„Не заслуживме пораз, според шансите и играта во второто полувреме. Може да се согласам дека одигравме лошо во првото полувреме, пред се во средниот ред каде не успеавме да им парираме на гостите, по што неизбежно следеа промените во составот. Но, во второто полувреме комплетно ја променивме играта, создадовме четири до пет одлични шанси, но за жал откако комплетно се вративме и притиснавме и за втор гол, следеше оној потег на Шкотите во финишот кој им донесе три бода“ беше изјавата на селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Чедомир Јаневски по натпреварот со Шкотска.
Извор/Фото: republika.mk„Не заслуживме пораз, според шансите и играта во второто полувреме. Може да се согласам дека одигравме лошо во п

Пронајдете не на следниве мрежи: