Јани Макрадули од СДСМ на Рамазан Бајрам со жестока навреда до Турците: Е стварно сте мајмуни!

Заменик министерот за животна средина од редовите на СДСМ, Јани Макрадули упати силна навреда до Турците и до турскиот претседател Реџеп Ердоган за Рамазан БајрамПреку Фејсбук Јани Макрадули даде отворена поддршка и согласување со постот на Ивор Мицковски, екс шеф на центарот за комуникации на СДСМ каде што на Турците и на турскиот претседател Ердоган им порачуваат:
„Е стварно сте мајмуни“

Коментарот на Мицковски и поддршката на Макрадули се однесува на реформата на училиштата во Турција, која што ја најави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, а се однесува на ревизија на Дарвиновата теорија.
Преку Фејсбук Јани Макрадули даде отворена поддршка и согласување со постот на Ивор Мицковски, екс шеф на центарот за комуникации на СДСМ каде што

Пронајдете не на следниве мрежи: