„ЈУНАКОТ“ Александар Трајковски за „Пулс24“: Среќен сум што ја израдував цела Македонија!!!

Младиот 21 годишен македонски репрезентативец, Александар Трајковски, не го криеше задоволството по мечот со Велс каде тој беше вистински „џокер“ на селекторот Јаневски и го постигна победоносниот погодок против селекцијата на Велс па и донесе на Македонија мошне важна победа во овој квалификациски циклус.„Премногу сум задоволен и среќен со вечерашниов натпревар и голот кој го дадов беше премногу важен за мене, за тимот и за цела Македонија, се надевам дека на следниот натпревар против Шкотска ќе одиграме исто така добар натпревар па очекувам добар ихсод од истиот натпревар, одиме на победа!“ беше изјавата на Александар Трајковски за „Пулс24“.
Натпреварот против селекцијата на Шкотска нашата селекција го игра во вторник со почеток од 20,30 часот на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје.
Фото: Архива„Премногу сум задоволен и среќен со вечерашниов натпревар и голот кој го дадов беше премногу важен за мене, за т

Пронајдете не на следниве мрежи: