Јувентус преговара со Барселона за Санчез

Шампионот на Италија, тимот на Јувентус, според најновите информации кои ги пренесуваат тамошните медиуми, се вели дека започнал преговори со Барселона за ангажман на Алексис Санчез.
Веќе не е тајна дека Јувентус е сериозен во намерите да го засили во нападот со фудбалерот на Барселона, Алексис Санчез.
Според информациите кои ги пренесуваат Италијанските медиуми, се вели дека Јувентус веќе започнал преговори со Барселона за ангажман на Алексис Санчез.
Сепак, Барселона не би сакала да го продаде својот фудбалер за било каква сума, бидејќи за него платија дури 37,5 милиони евра на Удинезе.
Италијанските медиуми пренесуваат дека понундата е позајмица од наредната година за 5 милиони евра, и уште 20 од 2014-та година во летниот преоден рок, плус бонуси, со самото тоа, трансферот би чинел околу 25 милиони евра плус бонуси.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Шампионот на Италија, тимот на Јувентус, според најновите информации кои ги пренесуваат тамошните медиуми, се вели дек

Пронајдете не на следниве мрежи: